Mieszko AD 2015

Gala wręczenia nagród Mieszko AD 2015 odbyła się 31 stycznia 2016 r. w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Nominowani i laureaci w dziedzinach:

1. Kultura:

- Jerzy Wiśniewski
- Marek Wojtowicz

Laureatem został:
Marek Wojtowicz - muzyk bluesowy. Jako jedyna artysta w Polsce zajmuje się kultywowaniem tradycji bluesa akustycznego. Przez Stowarzyszenie promuje bluesa w Polsce i za granicą. W działaniach artystycznych reprezentuje poziom światowy. Posiada liczne kontakty w środowisku chicagowskiego bluesa. Organizuje Festiwal „Motywy Bluesa” który na stałe wpisał się w działania kulturalne Raciborza. Do udziału w Festiwalu zaprasza światowe gwiazdy tradycyjnego brzmienia bluesowego z USA.

2. Społeczna:

- Tomasz Kuryłowicz
- Zenon Stube
- Jerzy Wiśniewski

Laureatem został:
Jerzy Wiśniewski - założyciel i Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” w Raciborzu. Jest inicjatorem i organizatorem wielu imprez środowiskowych oraz konferencji, m.in.: „Zagrajmy razem - integracja, sport, rehabilitacja”, Forum Osób Niepełnosprawnych oraz Magazynu społecznego „Podaj Rękę” emitowanego w Radiu Vanessa.

3. Promocja:

- Stowarzyszenie  na rzecz Dzieci i Młodzieży Wczoraj, Dziś i Jutro BAJTEL
- Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe KOLTECH Sp. z o.o.

Laureatem zostało:
Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe KOLTECH Sp. z o.o. - uznany w kraju i na świecie producent maszyn i urządzeń technicznych, w szczególności specjalistycznych obrabiarek i ich wyposażenia przeznaczonych do obsługi i regeneracji taboru szynowego. Firma powstała w 1991 r. do dnia dzisiejszego uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny wraz z zapleczem socjalno-biurowym w raciborskiej strefie ekonomicznej zapewniając miejsca pracy i rozwoju zawodowego kadrze technicznej z Raciborza i okolic. Przedsiębiorstwo KOLTECH zostało wyróżnione wieloma nagrodami: Krajowy Lider Innowacji, Najlepszy polski Partner, Złote Godło Najwyższej jakości, Czarny Diament.

4. Całokształt działalności:

- ks. Joachim Augustyniok
- Zygmunt Kandora
- Zbigniew Woźniak

Laureatem został:
ks. Joachim Augustyniok - proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Jerzego w Sławikowie. Przez swoje działania przyczynia się do integracji lokalnej społeczności parafialnej. Organizuje wiele wyjazdów integracyjnych, w czasie wakacji ogniska integracyjne. Promuje sport i aktywną rekreację. Angażuje się społecznie na rzecz pomocy osobom potrzebującym, osobom starszym i niepełnosprawnym, poprzez udział młodzieży gimnazjalnej w wolontariatach. Z jego inicjatywy doprowadzono do remontu i renowacji zabytkowego kościoła w Sławikowie.

 

początek strony