Powiat

Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski 2020-08-13, Czwartek

Jak wynika z ogólnej analizy, w powiecie raciborskim 75,9 % uczniów przystępujących do matury zdało egzamin w pierwszym terminie. Zdawalność w pierwszym terminie w 2019 r. wyniosła 78,66 % , a w 2018 r. 82,36 %. Należy jednak pamiętać, że matura tegoroczna odbywała się w szczególnych warunkach.

Ruszył nabór do ponadpodstawowych szkół powiatowych na rok szkolny 2020/2021 2020-08-10, Poniedziałek

Wzorem lat ubiegłych w dniu dzisiejszym w siedzibie tut. Starostwa odbyła się symulacja i przydział kandydatów do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat raciborski.

Pomoc w obsłudze Polskiego Bonu Turystycznego 2020-08-07, Piątek

soba zgłaszająca problem dotyczący uprawnień do Polskiego Bonu Turystycznego powinna skontaktować się z infolinią Polskiego Bonu Turystycznego pod nr 22 11 22 111, e-mail: bon@zus.pl

17 sierpnia Starostwo Powiatowe będzie nieczynne 2020-08-05, Środa

Informujemy, że w dniu 17 sierpnia Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne.

Powiat pozyskał ponad 0,5 mln zł dla dzieci z pieczy rodzinnej i zastępczej 2020-08-05, Środa

Powiat Raciborski przystąpił do realizowanego przez Wojewodę Śląskiego projektu pt. :„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”

Powiat aplikuje o kolejne zadania drogowe 2020-08-04, Wtorek

Powiat składa wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych na realizację kolejnych zadań drogowych:

Prawie 5 mln zł ze środków unijnych dla szkół podległych powiatowi 2020-08-03, Poniedziałek

Rozstrzygnięto konkurs na dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów. Finansowanie odbywa się z środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Bezpłatna komunikacja powiatowo-gminna dla seniora 2020-07-31, Piątek

Powiat Raciborski jako organizator powiatowo-gminnego publicznego transportu zbiorowego nieustannie dokłada starań, aby podróżowanie środkami komunikacji zbiorowej było jak najdogodniejszym sposobem podróżowania dla wszystkich pasażerów.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych 2020-07-24, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego na posiedzeniu w dniu 21 lipca 2020 r., po zapoznaniu się z opinią Komisji konkursowej do oceny ofert złożonych w ramach otwartego konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

Życzenia Starosty Raciborskiego z okazji Święta Policji 2020-07-24, Piątek

Z okazji przypadającego dziś ogólnopolskiego Święta Policji, w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Raciborskiego, składam wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym najserdeczniejsze gratulacje i życzenia