początek strony

Powiat

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego pt.: Międzynarodowy Festiwal Pływacki 2019-05-21, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej MKS – SMS Victoria Racibórz – na realizację zadania publicznego pt. Międzynarodowy Festiwal Pływacki z udziałem ekip z Märkischer Kreis (Niemcy) i Horiszni Pławni (Ukraina) (w ramach umów partnerskich o międzynarodowej współpracy powiatu raciborskiego) wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

zobacz więcej

Międzynarodowa wystawa sztuki z udziałem malarzy z powiatu raciborskiego 2019-05-21, Wtorek

19 maja br. w Atelierhof Werenzhain w Doberlug-Kirchhain w partnerskim powiecie Elbe-Elster odbyła się oficjalne otwarcie 12. międzynarodowej wystawy sztuki artystów „Wanderungen – wędrówka”.

zobacz więcej

Trwa konwent powiatów województwa śląskiego 2019-05-21, Wtorek

Funkcjonowanie szpitali i drogi samorządowe to tematy przewodnie konwentu starostów powiatów województwa śląskiego, który dziś rozpoczął się w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Powiat raciborski reprezentuje starosta Grzegorz Swoboda.

zobacz więcej

Środki na SOR w Raciborzu przyznane 2019-05-17, Piątek

Szpital Rejonowy w Raciborzu otrzyma prawie 8,5 mln zł dofinansowania z przeznaczeniem na SOR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Decyzję o dofinansowaniu przekazało Ministerstwo Zdrowia.

zobacz więcej

Blisko pół miliona złotych na ambulans dla powiatu raciborskiego 2019-05-16, Czwartek

16 maja br. w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie podpisana została umowa, na mocy której do powiatu raciborskiego trafi blisko 500 tys. złotych na zakup nowoczesnego ambulansu sanitarnego z wyposażeniem.

zobacz więcej

StartUpCamp 2019. Młodzież uczyła się przedsiębiorczości w Byczynie 2019-05-14, Wtorek

Ponad 60 uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Raciborski, Miasto Racibórz oraz Gminę Krzyżanowice wzięło udział w StartUp Camp 2019. Obóz przedsiębiorczości zorganizowano od 6 do 8 maja w grodzie w Byczynie (woj. opolskie). Grupę uzupełnili studenci raciborskiej PWSZ.

zobacz więcej

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego pn.: 2. Turniej Przyjaźni „Przaja Handballowi” 2019-05-14, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej UKS Start Pietrowice Wielkie – na realizację zadania publicznego pt. 2.Turniej Przyjaźni „Przaja Handballowi”

zobacz więcej

Wybór kandydatów na prezesa zarządu PKS sp. z o.o. w Raciborzu 2019-05-14, Wtorek

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Raciborzu zaprasza do składania ofert w postępowaniu celem wyboru kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

zobacz więcej

Jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej w Kuźni Raciborskiej 2019-05-14, Wtorek

Formalności związane z przekazaniem budynku byłej Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej jednostce Wojsk Obrony Terytorialnej zmierzają ku końcowi.

zobacz więcej

Raciborski PKS podsumował ubiegły rok 2019-05-10, Piątek

PKS w Raciborzu podsumował wyniki za rok 2018. Spółka zakończyła działalność ujemnym wynikiem finansowym na poziomie 301 tys. zł. Miało na to wpływ kilka niesprzyjających transportowi czynników.

zobacz więcej