początek strony

Powiat

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników w Raciborzu 2018-03-09, Piątek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe w Raciborzu oraz powiat raciborski zapraszają na spotkanie informacyjno-promocyjne, które odbędzie się 14 marca 2018 r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu ul. Zamkowa 2.

zobacz więcej

Batalion WOT w Kuźni Raciborskiej 2018-03-09, Piątek

W środę 7 marca br. w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie starosty Ryszarda Winiarskiego i burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Pawła Machy z dyrektor Wydziału Nadzoru Właścicielskiego Darią Kolonko.

zobacz więcej

Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego 2018-03-07, Środa

W marcu 2018 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa: - Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S)

zobacz więcej

Konkurs na prowadzenie programu korekcyjno - edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie 2018-03-01, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na przeprowadzenie w roku 2018 programu korekcyjno – edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie.

zobacz więcej

Radni podziękowali za współpracę 2018-02-28, Środa

Wczorajsza sesja Rady Powiatu Raciborskiego rozpoczęła się od podziękowań. Starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda wraz z radnymi podziękowali Janowi Pawnikowi oraz Gabrielowi Kuczerze za bardzo dobrą współpracę.

zobacz więcej

Nabór na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nadal trwa 2018-02-27, Wtorek

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego poszukuje kandydata na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Raciborzu, dokumenty można składać do 02 marca 2018 roku.

zobacz więcej

Wicestarosta ponownie na czele Zarządu Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej 2018-02-27, Wtorek

21 lutego br. w Katowicach odbyło się Zebranie Ogólne Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej w Katowicach. Forum to organizacja szkoleniowo-konsultacyjna działająca pod patronatem Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki. Zrzesza 79 samorządów.

zobacz więcej

Powiat wygrał w pierwszej instancji sprawę dot. zwrotu ponad miliona złotych 2018-02-23, Piątek

7 lutego 2018 r. na rozprawie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie zapadł wyrok uchylający decyzję Ministra Finansów na mocy której powiat raciborski zobowiązany był do zwrócenia Skarbowi Państwa kwoty 1 067 291 zł z tytułu nienależnie uzyskanej części oświatowej subwencji ogólnej za rok 2012.

zobacz więcej

Multimedialne muzeum historii średniowiecza na Zamku musi poczekać 2018-02-20, Wtorek

Projekt Instytutu Dziedzictwa Narodowego Czech – Biuro Regionalne w Ostrawie (partner wiodący), Uniwersytetu Śląskiego w Opawie oraz powiatu raciborskiego (partnerzy projektu) pn.”Dziedzictwo Przemyślidów i Piastów – wspólna historia” złożony w naborze w ramach programu Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska (edycja IX 2017), pomimo odwołania, nie zakwalifikował się do oceny merytorycznej.

zobacz więcej

XI Gala Sportu w Raciborzu 2018-02-16, Piątek

Dziś w raciborskiej "Strzesze" odbyła się XI Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wicestarosta Marek Kurpis i prezydent Raciborza Mirosław Lenk nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu.

zobacz więcej