Powiat

Multimedialne muzeum historii średniowiecza na Zamku musi poczekać 2018-02-20, Wtorek

Projekt Instytutu Dziedzictwa Narodowego Czech – Biuro Regionalne w Ostrawie (partner wiodący), Uniwersytetu Śląskiego w Opawie oraz powiatu raciborskiego (partnerzy projektu) pn.”Dziedzictwo Przemyślidów i Piastów – wspólna historia” złożony w naborze w ramach programu Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska (edycja IX 2017), pomimo odwołania, nie zakwalifikował się do oceny merytorycznej.

XI Gala Sportu w Raciborzu 2018-02-16, Piątek

Dziś w raciborskiej "Strzesze" odbyła się XI Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wicestarosta Marek Kurpis i prezydent Raciborza Mirosław Lenk nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu.

Zakończono prace w kilku pracowniach do praktycznej nauki zawodów 2018-02-09, Piątek

W pomieszczeniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" zakończono kompleksowe remonty w pracowni mechatronicznej, pracowni odnawialnych źródeł energii oraz 8 kompletów termomodernizowanych świetlików dachowych. W pomieszczeniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 odebrano pracownię murarsko-tynkarską z zapleczem magazynowym i szatniowym.

Marcin Nowak z CKZiU nr 1 w Raciborzu drugi w Polsce 2018-02-06, Wtorek

W dniach 31.01. – 02.02. br., podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych „BUDMA” w Poznaniu, odbył się Finał Centralny LXVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku ulicy Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu 2018-02-06, Wtorek

tarostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w dniu 14.02.2018 r. o godz. 14.00 w sali narad (budynku A) Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Stefana Okrzei 4 zostanie przedstawiona dokumentacja projektowa organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz projekt docelowej zmiany organizacji ruchu

Wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego 2018-01-31, Środa

Po dowołaniu Pana Gabriela Kuczery ze stanowiska Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Powiatu Raciborskiego, Inspektorat Wojewódzki ogłosił nabór na wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Pomoc w wypełnianiu formularza PIT dla darczyńców Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2018-01-30, Wtorek

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w okresie od 15.02.2018 r. do 26.04.2018 r. umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT za 2017 rok.

X Jubileuszowa Gala Nagród starosty Mieszko za nami 2018-01-28, Niedziela

Fundacja Intro Light w dziedzinie kultury, Stowarzyszenie PERSONA w dziedzinie społecznej, Mieszko S.A. w dziedzinie promocji, ksiądz biskup Jan Kopiec za całokształt działalności oraz Bolesław Stachow – nagroda specjalna, to tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2017.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim 2018-01-25, Czwartek

Kwalifikacja wojskowa w 2018 roku na terenie powiatu raciborskiego zostanie przeprowadzona w budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Stefana Okrzei 4 (budynek B), w okresie od 12 lutego do 12 marca, w godz. od 11:00 do 17:00.

Informacja dotycząca naboru na stanowisko dyrektora Agencji „Zamek” 2018-01-18, Czwartek

Z uwagi na większe zainteresowanie naborem na stanowisko dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, informujemy, że w terminie wyznaczonym do składania dokumentów wpłynęło 13 ofert.