Powiat

Maraton matur w reżimie sanitarnym 2020-06-08, Poniedziałek

W tym roku sesja maturalnych egzaminów jest inna, niż wszystkie. Ze względu na pandemię koronawirusa w Polsce egzaminy maturalne zostały przesunięte na termin czerwcowy oraz będą przeprowadzone zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Punkt Paszportowy w Raciborzu wznawia obsługę klientów 2020-06-08, Poniedziałek

Od 15 czerwca zostanie uruchomiona obsługa klienta w raciborskim Punkcie Paszportowym zlokalizowanym w budynku starostwa przy ul. Batorego 8/2.

Certyfikat Akredytacyjny dla raciborskiego szpitala 2020-06-05, Piątek

Z satysfakcją informujemy, że Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, otrzymał w dniu 12 maja 2020 roku, Certyfikat Akredytacyjny nr 2020/15, wydany przez Ministra Zdrowia, potwierdzający spełnienie standardów akredytacyjnych dla leczenia szpitalnego.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Raciborzu wznawia bezpośrednią działalność 2020-06-02, Wtorek

Informujemy, że Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Raciborzu wznawia bezpośrednią działalność począwszy od 1 czerwca br.

Poradnie specjalistyczne wracają na ul. Gamowską od 1 czerwca 2020-05-29, Piątek

Już od poniedziałku, 1 czerwca, zostanie uruchomionych 11 poradni specjalistycznych na ul. Gamowskiej w Raciborzu. Trwają ostatnie prace przygotowawcze.

Odebrano nowy ambulans ze środków darowizny EKO-OKIEN 2020-05-29, Piątek

Dzisiaj miało miejsce przekazanie nowego ambulansu raciborskiej lecznicy zakupionego ze środków przekazanych szpitalowi w Raciborzu przez miejscową firmę Eko-Okna z siedzibą w Kornicach.

Uruchomienie możliwości bezpośredniej obsługi klientów w powiatowych jednostkach 2020-05-29, Piątek

Od 25 maja Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu przywraca możliwość bezpośredniej obsługi klientów po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie. Podobnie od 1 czerwca będzie działał Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3.

Sprawy wydziału Komunikacji i Transportu załatwisz pocztą lub w biurze podawczym 2020-05-28, Czwartek

Zgłoszenie zbycia pojazdu załatwisz korespondencyjnie. Wyrejestrowanie pojazdu oddanego do demontażu.

Dziś świętujemy 30 lecie polskich samorządów 2020-05-27, Środa

Z okazji dzisiejszego Dnia Samorządu Terytorialnego, przypadającego właśnie w 30 rocznicę pierwszych wyborów samorządowych w naszej ojczyźnie, Starosta Raciborski składa podziękowania i najlepsze życzenia wszystkim osobom, które obecnie tworzą samorząd.

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego 2020-05-27, Środa

Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego